Alpenverein (Edelweiss CZ) spustil nový systém pro správu členů

19.05.2009 13:12

Zájemcům o členství (včetně stávajících členů) v Rakouském alpském svazu Alpenverein, a to v jeho sekci Edelweiss Vídeň je určena informace, že od 18. 5. je spuštěn nový systém pro správu členů a tím se také mění způsob objednávání členství.

Jen pro připomenutí, členství je spojeno s ojedinělým pojištěním, které pokrývá vaše aktivity jako je vysokohorská turistika, horolezectví, canyoning, skialpinismus a jiné sporty. Přesné informace o pojistných podmínkách najdete ve Všeobecných podmínkách.

1. Vyplnění přihlášky je prvním krokem pro získání členství. Webový formulář najdete zde. Je potřeba vyplnit všechna povinná pole. Přihlášku vyplní všichni noví i současní členové z důvodu kontroly stávajících údajů. (Momentálně se pracuje na převedení údajů současných členů do databáze. Jakmile se toto uskuteční, bude po zadání AV-čísla a datumu narození formulář předvyplněn daty z databáze.) Po vyplnění formuláře bude automaticky na základě udaných dat vygenerována členská skupina (A/B/C/Cf) a budete vyzváni ke kontrole zadaných údajů. V případě, že jsou údaje správné, odešlete přihlášku.

2. Po vyplnění přihlášky je potřeba uhradit členský příspěvek a případně i částku za připojištěni trvalé invalidityVýši poplatku, číslo účtu a variabilní symbol vám sdělí systém po odeslání přihlášky. Současně vám tytéž údaje pošle v potvrzovacím mailu. Pokud si přesto nebude vědět rady napište nám email.

3. Jakmile obdržíme vaši platbu na účet, odešleme přihlášku do Vídně. Za 2-3 pracovní dny obdržíme vaše nové členské číslo. Od této chvíle jste členy Alpenvereinu (včetně platného pojištění). Poznáte to tak, že Vám pošleme email s informací o zaslání členské kartičky na Vaši adresu.

UPOZORNĚNÍ: Členové jiných sekcí (členské číslo nezačíná 104, ale např. 608), vyplňte prosím své původní členské číslo do poznámky ve webovém formuláři. Změna sekce nemá vliv na členské výhod.